Actions

Work Header

még barátok vagyunk? lehetünk barátok?

Summary:

"– Egy család költözött a felettünk lévő lakásba – kezdte végül egy kis csend után. – A fiuk azt mondta ma rám, hogy Dumbo. – Sehun és Jongdae eddig aggódva, de nagy odafigyeléssel nézték illetve hallgatták, ahogy Kyungsoo próbált Chanyeollal beszélni, de erre Jongdae megint harsány vihogásba kezdett, és még Sehun is eltakarta a száját, ahogy kuncogott egyet magában. Chanyeol rájuk nézett, és szomorúan tapasztotta kezeit nagy, szétálló füleire. Rögtön abbahagyták a röhögést, amikor Kyungsoo mérgesen pillantott feléjük, aztán, amikor sikerült őket rendre intenie, meglágyult tekintettel fordult vissza Chanyeolhoz. – Azt kérdezte, nincs-e egy cigim.

– És volt? – vigyorgott Sehun. Chanyeol szúrós tekintetet küldött felé.

– Én nem vagyok te – köpte. – Az én tüdőm szép rózsaszín marad, köszönöm szépen. – Erre Sehun megrántotta a vállát, majd laza mozdulattal szívott még egyet a cigijéből.

– Hogy hívják? – kérdezte Kyungsoo, mire Chanyeolnak el kellett gondolkodnia. Visszaemlékezett a reggeli jelenetre az udvaron, és próbálta felidézni, hogy mit ordított az ideges férfi.

– Baekhyun."

avagy

amikor chanyeol nikotinfüggő lett egy bunkó hülyegyerek miatt.

Notes:

playlist: https://open.spotify.com/playlist/0NRTN8hq6dPwXFlXgs71fW?si=FI9T-FqDTRywuyp9lrQGGA&pi=TqQaCEG0RySE

hellobello!!! big things coming jujujujuj
ezt eredetileg a reddites valentin prompt challengere kezdtem el írni, de kifutottam a határidőből, meg valószínűleg a maximum szószámból is kifogok (a promot egyébként az "első találkozások" volt), de túlságosan megszerettem ezt a projektet ahhoz, hogy egy "one-shotos" gyüjteménybe töltsem fel, szóval!!! here you go, remélem, élvezni fogjátok 🫶🏻🫶🏻🫶🏻🫶🏻

Chapter 1: prológus

Chapter Text

– Chanyeol – mondja a magas, szőke hajú férfi álmatagon, amikor a fiatal, valószínűleg egyetemista barista a kávézóban megkérdezi, milyen nevet írhat a pohárra. Ha Chanyeol kicsit jobban magánál lenne, le tudná olvasni a névtáblájáról, hogy az ő neve Yeri. A Nap már teljesen felkelt, ő pedig éppen késésben van munkából, már szinte hallja a főnöke zsörtölődését, de ha törik, ha szakad, ő megiszik most egy iced americanót.

– Chanyeol? – szól mögüle egy lágy hang, valahonnan ismerős, de nem tudná belőni, hogy honnan. Talán jobban felébreszti, mint majd a kávé fogja, és ösztönösen hátraperdül a hallatára. – Park Chanyeol? – Három emberrel mögüle szólították meg, és Chanyeol meglátja... a leggyönyörűbb férfit, akivel életében találkozott. Őzike szemei fáradtan, de kedvesen csillognak, ahogy bámulja őt és kisöpri belőlük sötétbarna frufruját, keskeny ajkaival pedig úgy mosolyog rá, mint egy régi barátjára. Chanyeol hitetlenségében másodpercekig bambul. Semmi gondolat nincs a fejében, nem érzékeli a környezetét, csak ő és ez a férfi vannak, nem is a kávézóban, valahol máshol, talán éternek lehetne leginkább hívni. Már a kávé illatát sem érzi, csak ismerős cigifüst, egy dohos lépcsőház és a hideg szag keverékét, pedig tilos a kávézóban a dohányzás, az ajtó egész-nap nyitva tárva, és ráadásul kora június van. Chanyeol a nevén szeretné szólítani, de valahogy nem gördül le a nyelvéről, pedig annyira tisztán emlékszik rá, mint semmi másra.

Csak akkor tér magához, amikor a középkorú nő, aki mögötte áll a sorban dühösen rámorog, hogy menjen már arrébb, ha nem rendel. Úgyhogy odasétál a férfihoz.